Koncert kolęd

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu pedagogów i studentów Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu. Koncert będzie miał miejsce w sobotę 30 stycznia o godz. 19:15 w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli przy ul. Junikowskiej 48. Przed koncertem jest możliwość uczestnictwa w Mszy Świętej o godz. 18:30. W programie kolędy solowe i kameralne Feliksa Nowowiejskiego w specjalnym opracowaniu, jak również Józefa Świdra, Jana Maklakiewicza i Mirosława Gałęskiego.

Film o Junikowie w TVP Info Poznań

Szanowni Państwo Junikowianie,
W ramach cyklu programów popularyzujących działania władz gmin i miast na rzecz lokalnych społeczności pn. „Taka Gmina” w dniu 19 grudnia o godz. 18.02 w lokalnej telewizji TVP 3 – Poznań został wyemitowany film o Junikowie, w którym między innymi przedstawione zostały działania Rady Osiedla Junikowo. Powtórka programu w środę 23 grudnia. Film można także zobaczyć pod tym adresem: http://poznan.tvp.pl/23253337/19122015
Zarząd Osiedla Junikowa

Koniec sezonu

W związku w pogarszającą się pogodą i prognozowanymi opadami śniegu, 28 listopada zdemontowane będą siatka i słupy na boisku w Parku im. ks. Feliksa Michalskiego. Zdjęcie siatki i słupów nastąpi o godzinie 13:00, zatem wszystkie rezerwacje od tej godziny są nieaktualne. W związku z planowaną aktualizacją systemu rezerwacji, zostanie on wyłączony, konta ponownie zostaną usunięte, a wszelkie informacje na jego temat zostaną podane na 2 tygodnie przed rozpoczęciem sezonu w 2016 roku.

Nie daj oszukać – sprawdź paragon


KOMUNIKAT NACZELNIKA URZĘDU SKARBOWEGO
POZNAŃ GRUNWALD

 

Szanowni Państwo,

Naczelnik Urzędu Skarbowego Poznań Grunwald w Poznaniu informuje, że podczas letnich wakacji ruszyła kolejna, zainicjowana przez Ministerstwo Finansów, akcja pod hasłem: „Nie daj się oszukać – sprawdź paragon”.

Od 2002 roku realizujemy działania pod hasłem „Weź paragon”. Ich celem jest uświadomienie konsumentom znaczenia paragonu.
Letnia edycja – wakacje 2015 to kolejna, nowa odsłona tej akcji. W tej edycji resort finansów nie tylko zachęca do brania paragonów, ale również do ich sprawdzania.
Na rynku obok paragonów fiskalnych, ewidencjonujących obrót i wydawanych jako potwierdzenie dokonania zakupu towaru lub usługi, zdarzają się również paragony niefiskalne. Zjawisko to nie jest powszechnie znane, ma jednak negatywny wpływ zarówno na kondycję całego społeczeństwa, jako odbiorcy usług finansowanych przez Państwo, takich jak na przykład szkoły czy bezpieczeństwo Państwa, jak również na uczciwą konkurencję w poszczególnych branżach. Stąd decyzja o rozszerzeniu zakresu kampanii paragonowej.

Należy pamiętać, że biorąc paragon:
– zapewniasz sobie prawo reklamacji
– zyskujesz pewność, że nie zostałeś oszukany
– wspierasz uczciwą konkurencję
– ułatwiasz sobie porównanie cen
– zmniejszasz szarą strefę

Każdy paragon zawiera charakterystyczne elementy:
– centralnie umieszczony napis paragon fiskalny,
– NIP wystawcy, jego nazwę i adres,
– nazwę towaru lub świadczonej usługi,
– logo i numer unikatowy kasy rejestrującej.
– cenę,

W przypadku, gdy sprzedawca nie wydrukuje paragonu warto poprosić o jego wydanie!!!

Wszyscy możemy mieć wpływ na to, by o cenie towaru decydowała operatywność sprzedającego i uczciwa konkurencja na rynku.

Naczelnik Urzędu Skarbowego
Poznań – Grunwald
mgr Ryszard Błaszyk