Skład Rady

Obecny skład Rady został wybrany 22 marca 2015 roku:
Borkowski Arkadiusz
Drzazga Hubert
Jarczaszyk Adam
Jenek Hanna
Kałążny Marek – Przewodniczący Rady Osiedla Junikowo
Kostański Janusz Bolesław
Menke Ryszard
Musiał Zenon
Rodziejczak Wojciech
Rosada Paweł
Schneider Radosław
Smólski Janusz
Sosińska Dorota Anna
Sziłajtis-Obiegło Rita Mirosława
Tritt Szymon

4 Responses to Skład Rady

 1. rodzic mówi:

  Dzień dobry

  Zwracam się z uprzejma prośbą o zwrócenie uwagi na problem z nową komunikacją tramwajową. Po udostępnieniu Kaponiery 15 – stka skróciła swoją trasę!!! Nagle młodzież szkolna dojeżdżająca do Liceum Plastycznego i Gimnazjum nr 58, które prowadzi klasy anglojęzyczne, a więc przyjmujące uczniów z całego Poznania, została zmuszona do przesiadki. Do tej pory wystarczała liniówka na jeden tramwaj i do tego nie było przesiadek, teraz trzeba wysiąść na pętli przy ul. Budziszyńskiej i poczekać na tramwaj jadący do Junikowa lub „iść z buta” 2 – 3 kilometry ( długość przystanku + dojście od ul. Grunwaldzkiej do szkoły przy ul. Junikowskiej lub ul. Małoszyńskiej).

  Dla miasta może są to jakieś oszczędności, ale czyim kosztem!!!!!! Ponownie wygrywają Ci którzy są bogaci i mogą dojechać samochodem, a tym biednym wiatr w oczy wieje!

  Proszę o poruszenie tego problemu na zebraniu Rady i o ile to możliwe o interwencję.
  Z poważaniem zmartwiona osoba, której rodzina korzysta z tej trasy.

  P.S.

  Proszę zachowanie mojego imienia i nazwiska do wiadomości Rady Osiedla.

 2. Adam mówi:

  zastanawiam sie, moze troche za pózno ale dlaczego przy przebudowie Grunwaldzkiej zlikwidowano lewoskręt w ul. Żmigrodzką!!!! codziennie setki samochodów musi die męczyc wąską ,osiedlową Namysłowską bo jakis KRETYN tak sobie to wymyślił!!!Gdzie byli nasi RADNI kiedy ten poroniony pomysł akceptowano??? Nie ma spraw nie do odkręcenia więc M O Ż E jednak przywrócić *normalność*? rebello

  • Przebudowa Grunwaldzkiej była realizowana przez spółkę IEURO2012 obecnie zadanie to zostało przejęte przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie (PIM). Niestety, spółki te nie mają obowiązku przeprowadzania konsultacji i żadna z inwestycji realizowanych przez IEURO2012 nie była konsultowana. Niestety, także kiedy Rada Osiedla zgłaszała swoje uwagi (jeszcze radni poprzedniej kadencji 2009-2011 a także na początku tej (2011-2015) były one nieuwzględniane przez urzędników. I ponownie, niestety, na tej ulicy jest do zmiany więcej niż ten jeden lewoskręt. zresztą, samych lewoskrętów zlikwidowano parę.

   jeśli chodzi o odkręcanie rzeczy to narazie pojawia się problem gdyż…Grunwladzka stale nie jest końcowo odebrana przez ZDM. Na wszelkie nasze sugestie zmian w tej okolicy ZDM odpowiada właśnie niemożnością z powodu braku odbioru.

   Zarazem mam nadzieję, że w przyszłości uda się Grunwaldzką bardziej uczynić przyjazną mieszkańcom niż ulicą przelotową jaką jest obecnie.

   Pozdrawiam

 3. Adam mówi:

  A tak extra jeszcze dodam, że na Junikowie całkiem dobrze sie mieszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*