Zmiana kursowania linii tramwajowych na Junikowo

DSC06798W związku z wieloma zapytaniami od mieszkańców, od paru miesięcy kierowaliśmy pisma do ZTM w temacie zmian w kursowaniu linii tramwajowych na Junikowo, a także w kontekście zwiększenia ilości linii, które do Dworca Junikowo dojeżdżają. Podobne starania czyniła w tym samym czasie Rada Osiedla Kwiatowe. Zarazem zaznaczamy, że od początku obecny układ linii (1 i 15 na Junikowo) był tymczasowy, na czas remontów. Cieszymy się, że możemy przekazać obecnie pozytywne wieści:

1) Od połowa stycznia, a więc od momentu gdy tramwaje wrócą na Kaponierę w relacji północ – południe (ul. Roosvelta) na Junikowo pojadą linie 1 oraz 13 (czyli tak jak przed remontami).

2) Linia nr 6, łącząca cmentarz Junikowski i na Miłostowie będzie na Dworzec Junikowo dojeżdżać w soboty i święta w godzinach 9.00 – 17.00.

3) Od 1 lutego 2014, gdy na Junikowo zostanie skierowana linia nr 729  z Dopiewa (obecna 719 kursująca na Ogrody), do Dworca Junikowo, w porannym szczycie, będzie kursować także linia nr 15.

Dodać należy, że ZTM nie wyklucza kolejnych wzmocnień w kursach na Junikowo. Optymistycznie na tą deklarację można patrzeć szczególnie w sytuacji, gdy dzisiaj została przyjęta poprawka do budżetu na 2014 rok, przeznaczająca dodatkowo ponad 8 mln zł. na kursy MPK.