Skutki nawałnicy

Po ostatniej nawałnicy stale możemy obserwować jej skutki. Połamane drzewa, zniszczone gałęzie i pewno nie tylko. Skala zniszczeń powoduje, że usuwanie skutków nawałnicy trwa kilka dni i mimo zwiększonych działań pewne lokalizacje mogą zostać pominięte. W związku z powyższym prosimy o zgłaszanie informacji z lokalizacją i charakterem uszkodzeń zieleni lub ewentualnie infrastruktury drogowej/małej architektury w obrębie pasów drogowych.

Wszystkie zgłoszenia zostaną przekazane do odpowiednich jednostek.

Nie daj oszukać – sprawdź paragon


KOMUNIKAT NACZELNIKA URZĘDU SKARBOWEGO
POZNAŃ GRUNWALD

 

Szanowni Państwo,

Naczelnik Urzędu Skarbowego Poznań Grunwald w Poznaniu informuje, że podczas letnich wakacji ruszyła kolejna, zainicjowana przez Ministerstwo Finansów, akcja pod hasłem: „Nie daj się oszukać – sprawdź paragon”.

Od 2002 roku realizujemy działania pod hasłem „Weź paragon”. Ich celem jest uświadomienie konsumentom znaczenia paragonu.
Letnia edycja – wakacje 2015 to kolejna, nowa odsłona tej akcji. W tej edycji resort finansów nie tylko zachęca do brania paragonów, ale również do ich sprawdzania.
Na rynku obok paragonów fiskalnych, ewidencjonujących obrót i wydawanych jako potwierdzenie dokonania zakupu towaru lub usługi, zdarzają się również paragony niefiskalne. Zjawisko to nie jest powszechnie znane, ma jednak negatywny wpływ zarówno na kondycję całego społeczeństwa, jako odbiorcy usług finansowanych przez Państwo, takich jak na przykład szkoły czy bezpieczeństwo Państwa, jak również na uczciwą konkurencję w poszczególnych branżach. Stąd decyzja o rozszerzeniu zakresu kampanii paragonowej.

Należy pamiętać, że biorąc paragon:
– zapewniasz sobie prawo reklamacji
– zyskujesz pewność, że nie zostałeś oszukany
– wspierasz uczciwą konkurencję
– ułatwiasz sobie porównanie cen
– zmniejszasz szarą strefę

Każdy paragon zawiera charakterystyczne elementy:
– centralnie umieszczony napis paragon fiskalny,
– NIP wystawcy, jego nazwę i adres,
– nazwę towaru lub świadczonej usługi,
– logo i numer unikatowy kasy rejestrującej.
– cenę,

W przypadku, gdy sprzedawca nie wydrukuje paragonu warto poprosić o jego wydanie!!!

Wszyscy możemy mieć wpływ na to, by o cenie towaru decydowała operatywność sprzedającego i uczciwa konkurencja na rynku.

Naczelnik Urzędu Skarbowego
Poznań – Grunwald
mgr Ryszard Błaszyk