Wiosenne porządki

Szanowni Państwo ,

Wydział Gospodarki Komunalnej serdecznie zaprasza Rady Osiedli do udziału w tegorocznej edycji akcji Wiosenne Porządki, która odbędzie się w dniach 18 – 22 kwietnia 2024 r.  Formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: https://www.webankieta.pl/ankieta/1112414/formularz-zgloszeniowy-do-akcji-wiosenne-porzadki-2024.html. Zaproszenie skierowane do Rad Osiedli ale zwracamy się do wszystkich zainteresowanych o pomoc w zorganizowaniu takich przedsięwzięcia. Dodatkowe informacje na stronach Miasta : https://www.poznan.pl/mim/wortals/wortal,285/wiosenne-porzadki-2024,p,51606,51608,54576.html .

Zarząd Osiedla Junikowo

Boisko do tenisa to nie wybieg dla psów.

Niestety niektórzy mieszkańcy naszego osiedla wykorzystują boisko do tenisa i siatkówki w parku przy ul.Grunwaldzkeij 252 jako wybieg dla swoich psów spuszczając je ze smyczy na tym obiekcie. Informujemy, że czyn ten jest  zabroniony. Zgłosiliśmy to służbom porządkowym i na wszelki wypadek informujemy, że  dolegliwość z tytułu niezastosowania się do tego zakazu wynika i będzie egzekwowana z art.77 kodeksu wykroczeń, gdzie karą porządkową może być mandat nawet w wysokości 1000 zł. Staraniem radnych miejskich mamy na osiedlu profesjonalny wybieg dla psów na ulicy Jawornickiej i tam zapraszamy wszystkich chętnych do spuszczania ze smyczy swoich czworonogów.

Zarząd Osiedla Junikowo

Boisko do tenisa i siatkówki w parku.

Szanowni Państwo,

w związku z częstymi pytaniami o dostępność boiska do tenisa i siatkówki w parku im. ks. Feliksa Michalskiego przy ul.Grunwaldzkiej 252 informujemy, że korzystać z niego mogą wszyscy, bez żadnych opłat. Nie istnieje żaden system zapisów a o korzystaniu z niego decyduje po prostu fakt, czy w danej chwili obiekt jest dostępny. Z naszych obserwacji wynika, że jest dość wąska grupa korzystających i należy grzecznościowo umawiać się w tej grupie. Oczywiście nie można blokować boiska godzinami. Jeśli jest taka potrzeba i chęć skorzystania kilku osób w tym samym dniu i podobnych godzinach, należy podzielić ten czas pomiędzy wszystkich. Zwyczajowo nie zajmujemy boiska dłużej niż 1,5 do 2 godzin. Oprócz służb porządkowych czy innych rozporządzeń miejskich nikt nie może komukolwiek zabronić skorzystania z boiska. Po zakończeniu zajęć sportowych użytkownicy mają obowiązek pozostawić po sobie należyty porządek. Nie wykorzystujemy boiska do innych zajęć niż te, do jakich jest przystosowane, czyli do gry w tenisa ziemnego oraz do siatkówki. Życzymy przyjemnego korzystania z boiska

Zarząd Osiedla Junikowo