Konsultacje parkingu buforowego u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Cmentarnej

parkingZDM na swojej stronie internetowej prezentuje projekt budowy parkingu buforowego u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Cmentarnej.
Krótki opis projektowanego parkingu ze strony ZDM:

Parking buforowy będzie również obsługiwał cmentarz komunalny nr 2 – największy cmentarz w Poznaniu.
W projekcie przewidziano budowę 179 miejsc postojowych dla samochodów osobowych o wymiarach 2,50 x 5,00 m w tym 11 miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,00 x 3,60 m oraz budowę dróg manewrowych o szerokości 5,00 m. Od strony ulicy Cmentarnej, jako dojście do cmentarza zaprojektowano ciąg pieszo jezdny o szerokości 5,00 m. Nawierzchnię dróg manewrowych zaprojektowano z kostki betonowej (fazowanej – domino) gr. 8 cm w kolorze szarym. Nawierzchnię ciągów pieszych zaprojektowano z kostki betonowej (fazowanej, prostokątnej o wymiarach 10 x 20 cm) gr. 8 cm w kolorze szarym.
Nawierzchnię chodników, ciągu pieszo jezdnego oraz dróg manewrowych zaprojektowano z kostki betonowej.
Na końcu drogi manewrowej po stronie zachodniej działki 5/10 zaprojektowano zawrotkę o średnicy 12,00 m.
Zgodnie z uchwalonymi „Warunkami technicznymi dróg rowerowych na terenie miasta Poznania” oraz wymogami Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu zaprojektowano chodniki o szerokości 2.0 m.

Z rysunkami oraz dokładniejszym opisem można zapoznać się na stronie ZDM. Przez formularz na tej samej stronie można też wziąć udział w konsultacjach.
Zachęcamy Państwa również do podzielenia się swoją opinią z nami.