Będzie droga rowerowa z Junikowa do centrum!

Pod koniec stycznia Rada Miasta uchwaliła budżet na rok 2015. W budżecie tym znalazło się 70 tys. zł na koncepcję drogi rowerowej wzdłuż Grunwaldzkiej od Smoluchowskiego do centrum. Dodatkowo w roku 2016 zarezerwowano kwotę 200 tys. zł na projekt tej drogi. Zapis ten znalazł się po wprowadzeniu autopoprawki Prezydenta Jaśkowiaka.

O budowę tej drogi sami staraliśmy się już od dłuższego czasu. Dotychczas jednak ZDM odpowiadał, że nie ma jej w planach. Pomysł tej inwestycji pojawił się 2 lata temu także wśród projektów do budżetu obywatelskiego zgłoszony przez Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania. ZDM nie poddał go jednak pod głosowanie. Rok później, czyli w roku 2014, podobny projekt zgłosił Tadeusz Mirski. Tym razem ZDM zredukował pomysł realizacji drogi i zmienił go na stworzenie koncepcji drogi rowerowej. Taki właśnie projekt został poddany pod głosowanie w budżecie obywatelskim i uplasował się on na pierwszym miejscu wśród projektów, które nie będą zrealizowane.

Z rozgłosu, który przy okazji powstał dla projektu, ponownie skorzystaliśmy jako Rada Osiedla. Przed sesją budżetową Rady Miasta wysłaliśmy pismo do Radnych i do Prezydenta Miasta z prośbą o zapisanie środków na koncepcję, projekt lub realizację trasy w bieżącym, 2015 roku wraz ze wskazaniem wielu zalet realizacji tego projektu. Pomysł ten znalazł końcowo uznanie Prezydenta, który wspomniane wcześniej kwoty zapisał w budżecie poprzez wprowadzenie autopoprawki. Z ramienia Rady Osiedla Junikowo odpowiedzialnym za opracowanie oraz przygotowanie projektu był pan Arkadiusz Borkowski, któremu bardzo serdecznie dziękujemy .

Dziękujemy również za odpowiedź i wsparcie tematu Radnym Miejskim: Karolinie Fabiś-Szulc z PO, Klaudii Strzeleckiej z PiS oraz Antoniemu Szczucińskiemu z SLD. Mamy nadzieję, że droga do realizacji tej inwestycji będzie już prosta.

Paweł Rosada

Przewodniczący Zarządu Osiedla

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*