Bezpieczne Ferie 2015

Nadchodzi okres zimowego wypoczynku. To czas zabaw, które nie zawsze kończą się szczęśliwie. Starajmy się więc pamiętać o bezpieczeństwie własnym, kolegów i rodziny. Zwróćmy uwagę na zagrożenia, z którymi w tym okresie możemy się spotkać. Dlatego Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Grunwald przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:
– unikajmy zabaw na lodzie, na zbiornikach wodnych: jeziorach, stawach i basenach przeciwpożarowych. Lód często jest tam cienki i grozi załamaniem, co może się skończyć zatonięciem przebywających na nim osób. Korzystajmy z bezpiecznych, specjalnie przygotowanych lodowisk.
– wyjeżdżając na ferie nie zapominajmy o zabezpieczeniu własnych dóbr w miejscu zamieszkania. Przestępcy uaktywniają się wiedząc, że domownicy wyjechali. Skorzystajmy więc z tzw. nadzoru sąsiedzkiego, co może uchronić nas od przykrej niespodzianki w postaci włamania do mieszkania.
– afiszowanie się w miejscach publicznych pieniędzmi, drogocennymi przedmiotami oraz nierozważne zawiązywanie nowych znajomości, może potencjalnie zwiększyć prawdopodobieństwo przestępstwa na naszą szkodę. Zwracajmy więc uwagę, czy nikt nas nie obserwuje, nie idzie za nami.

Unikajmy miejsc nieoświetlonych, przechodnich bram i zarośli. W porze wieczorowo – nocnej nigdy nie wracajmy do domu samotnie. Pamiętajmy, że nasze życie i zdrowie jest najważniejsze więc gdy staniemy się już ofiarą przestępstwa starajmy się zapamiętać, jak wyglądali sprawcy, jak się do siebie zwracali i w którym kierunku się oddalili. Niezwłocznie też powiadomcie Policję pod nr tel. 112 lub 997. Szybka reakcja może pomóc policjantom w zatrzymaniu sprawców i odzyskaniu utraconego mienia.

st.sierż. Ewelina Błażejak – Trafna

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*