Przebudowa ulicy Junikowskiej

Szanowni Państwo,
w dniu 17 lutego 2014 odbyło się spotkanie z firmą, która buduje ulice Junikowską. Na spotkaniu byli wykonawca, projektant inspektor nadzoru z ramienia ZDM oraz przedstawiciele Rady Osiedla Junikowo. Spotkanie dotyczyło ustaleniu harmonogramu robót.
Z informacji jakie otrzymaliśmy wynika, że budowa ulicy Junikowskiej ma się skończyć 15 maja 2014 roku a plan robót wygląda następująco:
1. w okresie od 15 lutego do 15 marca budowany jest kolektor kanalizacji deszczowej na ulicy Miśnieńskiej na odcinku od ulicy Junikowskiej do Strumienia Junikowskiego oraz równolegle odcinek ulicy Junikowskiej od kościoła do torów kolejowych, oczywiście razem z kolektorem kanalizacji deszczowej.

2. W okresie od 15 marca do końca marca przebudowywane będzie skrzyżowanie ulicy Junikowskiej i Bełchatowskiej oraz zaczęty zostanie odcinek ulicy Junikowskiej od Bełchatowskiej w kierunku Grunwaldzkiej i wtedy wprowadzony już będzie jeden kierunek ruchu. Ruch jednokierunkowy będzie się odbywał w kierunku od Grunwaldzkiej do kościoła.

3. Następny etap to budowa ulicy Junikowskiej od skrzyżowania z Bełchatowską w kierunku ulicy Grunwaldzkiej. Ten etap będzie najdłuższy bo potrwa od początku marca do 15 maja 2014 roku.

4. Na całym odcinku ulicy Junikowskiej położony zostanie kolektor kanalizacji deszczowej co w końcu położy kres zalewania części naszej ulicy i niektórych działek

Wykonawca obiecał, że na każdym etapie budowy ulicy Junikowskiej będzie ona przejezdna, a dojazdy do każdej posesji będą udostępnione, ponieważ budowlańcy będą się starali zajmować tylko pół ulicy względem jej osi. Oczywiście mogą i na pewno będą występowały chwilowe utrudnienia w postaci zajecia całej jezdni, ale niestety takie technologie wykonywania prac drogowych nie pozwalają na inne rozwiązanie. Oprócz harmonogramu, przedstawiciele Rady Osiedla zgłosili u wykonawcy i projektanta uwagi mieszkańców ulicy Junikowskiej dotyczące ewentualnych zmian polegających na tym aby niektóre odcinki dostosowane były do działających tam zakładów. Chodzi o miejsca parkingowe. Nasze uwagi są w opracowaniu a projektant i inspektor nadzoru obiecali w miarę możliwości oczywiście rozpatrzyć je pozytywnie. Będziemy na bieżąco informować Państwa o przebiegu prac budowlanych.

Rada Osiedla Junikowo

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*