Tramwaje na Junikowie od 1.09.2013!

Cieszymy się, że możemy przekazać Państwu wiadomość, że tramwaj na Junikowo z pasażerami, pojedzie wcześniej niż ostatnio było to zapowiadane. Miastu udało spełnić się wymogi bezpieczeństwa i w piątek została podjęta decyzja, że tramwaje na Junikowo wrócą od pierwszego września.

Za wsparcie w walce o szybsze uruchomienie tramwajów serdecznie dziękujemy Radom Osiedli Grunwald Południe, Kwiatowe oraz Stary Grunwald, Stowarzyszeniom Inwestycje dla Poznania, My – Poznaniacy, Prawo do Miasta, im. Jana Ostroroga, Inicjatywom Osiedle Junikowo i Przystanek Folwarczna oraz wszystkim lokalnym mediom, które tematu nie odpuszczały i nas wpierały.

Od 1.09.2013, do momentu zakończenia remontu Ronda Kaponiera na Junikowo dojadą linie 1 oraz 15, a także linia nr 6 w weekendy. Linie 13 i 6 (w dni robocze) kończyć będą trasę na pętli Budziszyńska. Oczywiście zlikwidowana zostanie linia autobusowa T1.

Trasy linii tramwajowych:

Linia nr 1: Franowo – Piaśnicka, Żegrze, Hetmańska, Reymonta,  Grunwaldzka – Junikowo

Linia nr 6: Miłostowo – Warszawska, Jana Pawła II, Rondo Rataje,  Królowej Jadwigi, Most Dworcowy, Grunwaldzka – Budziszyńska (w soboty i święta w godz. 9.00 – 17.00 linia wydłużona do Junikowa)

Linia nr 13: Starołęka – Starołęcka, Zamenhofa, Kórnicka, Most Św. Rocha, Podgórna, Plac Wolności, Fredry, Dąbrowskiego, Przybyszewskiego,  Grunwaldzka – Budziszyńska

Linia nr 15: Os. Sobieskiego – Trasa PST, Dworzec Zachodni, Głogowska,  Roosevelta, Grunwaldzka –Junikowo       

Schemat sieci tramwajowej od 1.09:

skanowanie0002

Większa rozdzielczość mapy
Zarazem zaznaczamy, że w niedługim czasie pojawią się zmiany w komunikacji autobusowej w okolicy nowego dworca na Junikowie, będziemy o tym także informować.

Pierwszego września wraca także zimowy rozkład jazdy. Oznacza to, że tramwaje i autobusy pojadą częściej niż w wakacje. Jednak, względem poprzedniego rozkładu zimowego są pewne cięcia. Zlikwidowany zostaje szczyt popołudniowy (w godzinach 9-19 tramwaje pojadą co 12 minut, wcześniej, w szczycie popołudniowym jeździły co 10 minut). W soboty, przez cały dzień, komunikacja tramwajowa będzie kursować co 20 minut (wcześniej w godziniach 9-15 kursy były częstsze).

Więcej informacji można znaleźć na stronie ZTM.

O AutorzeArkadiusz Borkowski

Radny Osiedla Junikowo
Otagowany , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

5 Responses to Tramwaje na Junikowie od 1.09.2013!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*