Remont Grunwaldzkiej – odpowiedź spółki Infrastruktura EURO2012

11 junikowo cmentarz2W związku ze sprzecznymi informacjami jakie pojawiały się w temacie remontu ulicy Grunwaldzkiej oraz niebezpieczeństwa dalszego opóźnienia prac, prezentujemy Państwu odpowiedź od Pana Gerarda Masłowskiego, kierownika projektu z ramienia spółki Infrastruktura EURO2012. Odpowiedzi Pana Masłowskiego zostały zaznaczone kursywą.

Chciałbym na wstępie Panu potwierdzić, że nie zmieniam zdania w sprawie możliwości zakończenia robót na w/w inwestycji w okresie letnim –  oczywiście pod warunkiem utrzymania obecnego Generalnego Wykonawcy.

1) Czy firma POL-DRÓG jest GW całości robót (drogowych i torowych) i jej problemy mogą wpłynąć na termin puszczenia tramwaju na Junikowo?

Ad1) Pol-dróg jest liderem konsorcjum firm i Generalnym Wykonawcą wszystkich prac robót budowlanych. Problemy tej firmy oczywiście mogą wpłynąć na planowany termin zakończenia prac

2) W przypadku pomyślnego rozwiązania sytuacji, czyli braku problemu finansowych firmy POL-DRÓG, jaki jest realny termin zakończenia robót? W ostatnich dniach zarówno do Rady Osiedla jak i mieszkańców dotarły sprzeczne informacje. Proszę o podanie przybliżonego terminu.

Ad2) Właśnie w związku z obecną sytuacją POL-DROGu nie mogę zadeklarować żadnego konkretnego terminu

3) Czy kolejne przesunięcie oddania całości inwestycji (jak wynika z artykułu) przesuwa zarazem termin oddania trasy tramwajowej? Czy realizacja trasy tramwajowej jest „do przodu” w stosunku do reszty prac, a jeśli tak to o ile?

Ad3) realizacja trasy jest do przodu ale przepisy Prawa Budowlanego jasno określają  uwarunkowania umożliwienia uzyskania pozwolenia na użytkowanie na samą trasę, więc w tym przypadku musimy również skonsultować tę sprawę z Powiatowym Nadzorem Budowlanym

4) Jaki termin jest przewidziany na zakończenie prac związanych z torowiskiem? Chodzi o +/- datę kiedy będzie możliwe zaczęcie odbiorów MPK/ZTM. Czy jest to termin, który zostanie podtrzymany także w sytuacji problemów firmy POL-DRÓG?

Ad4) W przypadku czarnego scenariusza, tj. zmiany Generalnego Wykonawcy, nie pokuszę się o podanie żadnych nawet przybliżonych terminów.

Warto też zaznaczyć, że w ostatnim materiale WTK pada stwierdzenie, że po weekendzie majowym mogłyby się odbyć pierwsze przejazdy techniczne. W przypadku nowych informacji będziemy Państwa informować na bieżąco.

O AutorzeArkadiusz Borkowski

Radny Osiedla Junikowo
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*