Budowa Ulicy Rzepińskiej na odcinku od Cmentarnej do Małoszyńskiej

Szanowni Państwo ,

Na stronie Poznańskich Inwestycji Miejskich pojawiła się informacja o „Rozbudowie ul. Rzepińskiej na odcinku Małoszyńska – Cmentarna”. Mieszkańcy Osiedla Junikowo ze zdziwieniem zobaczyli wizualizację przedstawiającą ulicę Rzepińską jako jednokierunkową oraz z kontrpasem dla rowerów. W ciągu kilku dni otrzymaliśmy kilkanaście telefonów od mieszkańców z prośbą o wyjaśnienie. W dniu 30 sierpnia 2021 skontaktowaliśmy się z osobą prowadzącej sprawę w PIM w kwestii wyjaśnienia  ewidentnego, w naszym czyli mieszkańców Junikowa , nieporozumienia. Niestety w trakcie rozmowy okazało się, że to wcale nie jest pomyłka a zmian w projekcie  dokonał Miejski Inżynier Ruchu bez jakiegokolwiek porozumienia z Radą Osiedla i mieszkańcami, którzy dwukrotnie i bardzo licznie uczestniczyli w spotkaniach konsultacyjnych dotyczących projektu ul.Rzepińskiej

                Radni Osiedla  i mieszkańcy już od kilkunastu lat wnioskowali w ZDM o możliwość przebudowy (rozbudowy) ulicy Rzepińskiej. Po kilkunastu latach dzięki dodatkowemu zaangażowaniu radnych miejskich  a w szczególności radnego Wojciecha Kręglewskiego udało się zabezpieczyć pieniądze na tą inwestycję i w roku 2018 przystąpiono do opracowania projektu. Odbyły się dwa spotkania konsultacyjne z mieszkańcami Osiedla . Pierwsze mieszkańcy i Rada Osiedla aby wypracować wspólne stanowisko a później mieszkańcy ,Rada Osielda Junikowo , przedstawiciele ZDM , Aquanetu , PIM oraz Gabinetu Prezydenta Miasta Poznania . Podczas tych spotkań przedstawiano projekt ulicy jako dwukierunkową. Były rozbieżności co do wykończenia a później szerokości. Pierwotnie miało być 6 m a później 5 m. Wspólnie wypracowano parametry tej ulicy. Nigdy nie było mowy o jednym kierunku ruchu i o kontrpasie dla rowerów zresztą niedaleko (100m) od Rzepińskiej jest droga rowerowa wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej .

                Mieszkańcy Junikowa oraz Radni Osiedlowi są oburzeni takim traktowaniem ich zdania i zaangażowania w istotne problemy i rozwiązania komunikacyjne Osiedla. Ponadto uczestnictwo w spotkaniu konsultacyjnym na którym było około 60 mieszkańców osiedla oraz pracownicy wydziałów i jednostek miejskich oraz Gabinetu Prezydenta Miasta Poznania do czegoś wspólnie zobowiązuje. Jednostronna zmiana wspólnie wypracowanych  parametrów i układu tej ulicy jest nie do przyjęcia.  W dniu dzisiejszym wystosowaliśmy pismo do PIM informujące o tym ,że zarówno mieszkańcy osiedla oraz Radni Osiedlowi   nie wyrażają zgody na układ jednokierunkowy ponieważ jest tam potrzebny układ dwukierunkowy, który w niczym nie będzie przeszkadzał rowerzystom chcącym skorzystać z tej ulicy. Poprosiliśmy o wyjaśnienie tej sytuacji.

Zarząd Osiedla Junikowo

Obrazek ze strony Poznańskich Inwestycji Miejskich
Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*