Ulica Bełchatowska nieprzejezdna od prawie roku

Mieszkańcy południowej części Junikowa mają już dość ciągnącego się w nieskończoność remontu (budowy) cieplika wzdłuż ulicy Bełchatowskiej. Prace rozpoczęły się w marcu 2020.

Zaczęło się na ulicy Ziębickiej. W kwietniu 2020 ekipa była już na Wieruszowskiej. Od maja 2020, kiedy rozkopano skrzyżowanie Junikowskiej z Bełchatowską, do dzisiaj. To znaczy, że ulica Bełchatowska jest wyłączona z ruchu już 10 miesięcy.

Ulicą Bełchatowską porusza się bardzo dużo aut – nie tylko mieszkańców Junikowa, ale także ludzi dojeżdżających do pracy na ulicy Wieruszowskiej  i dalej na inne osiedla. Od 10 miesięcy wszyscy Ci, którzy ulicą Bełchatowską dojeżdżali do domów, pracy etc. muszą jeździć objazdami. Objazd to ulica Jawornicka, rondo Skubiszewskiego, a następnie ogromne korki rano na lewoskręcie w Wieruszowską z kierunku miasta. Dzisiaj o godzinie 7:20 korek sięgał aż do Ścinawskiej (odcinek ok. 400m) blokując tym samym jeden pas ruchu na ulicy Grunwaldzkiej. 

Stojąc w ciągłych korkach spalamy paliwo, tracimy czas, nie wspominając o nerwach. A sprawcą tego wszystkiego jest firma, która wygrała przetarg na roboty związane z wymianą (budową cieplika), ale ani, prawdopodobnie, nie ma sprzętu i ludzi, aby prace wykonać w zakładanym do sierpnia 2020 roku terminie. Od fachowców z innych firm dowiedzieliśmy się, że prace związane z wymianą, czy budowa cieplika na odcinku około 1 km powinny trwać około 4-5 miesięcy, a nie jak na Junikowie prawie rok.

Zwracamy się do Wydziałów Miejskich z interwencjami, ale nie dostaliśmy odpowiedzi dlaczego firma, która powinna skończyć pracę w sierpniu 2020 w dalszym ciągu nie kończy zadania. Może opłaty związane z zajęciem pasa drogowego (a właściwie nie pasa tylko ulicy od 10 miesięcy) będą na tyle wysokie, aby mieszkańcom Junikowa zrekompensować ich straty. Może mieszkańcy powinni zwrócić się o Miasta o zwolnienie z niektórych opłat, bo nie ze swojej winy ponoszą straty od 10 miesięcy. 

Monitorujących i zgłaszających nam swoje uwagi na ten temat  mieszkańców informujemy, że zwracamy się do z-cy Prezydenta  Pana  Mariusza  Wiśniewskiego z prośbą aby zaistniałą sytuację wyjaśnił w podległych mu wydziałach. Dlaczego do Pana Prezydenta? Ano dlatego,  że Miejski Inżynier Ruchu np. od 25 listopada kiedy to zwróciliśmy się do niego z prośbą o wyjaśnienie przeciągających się w nieskończoność remontów i utrudnień na ul.Bełchatowskiej nawet nie raczył odpowiedzieć  czegokolwiek. Gdyby nas choć trochę szanował mógłby np. napisać że odpowie później. Ale gdzie tam. Ma nas czyli mieszkańców Junikowa gdzieś. W dalszym ciągu prosimy miszkańców o bieżące informacje z „budowy”

Zarząd Osiedla Junikowo
Dodaj do zakładek permalink.

One Response to Ulica Bełchatowska nieprzejezdna od prawie roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*