Ulica Bełchatowska nieprzejezdna od prawie roku

Mieszkańcy południowej części Junikowa mają już dość ciągnącego się w nieskończoność remontu (budowy) cieplika wzdłuż ulicy Bełchatowskiej. Prace rozpoczęły się w marcu 2020.

Zaczęło się na ulicy Ziębickiej. W kwietniu 2020 ekipa była już na Wieruszowskiej. Od maja 2020, kiedy rozkopano skrzyżowanie Junikowskiej z Bełchatowską, do dzisiaj. To znaczy, że ulica Bełchatowska jest wyłączona z ruchu już 10 miesięcy.

Ulicą Bełchatowską porusza się bardzo dużo aut – nie tylko mieszkańców Junikowa, ale także ludzi dojeżdżających do pracy na ulicy Wieruszowskiej  i dalej na inne osiedla. Od 10 miesięcy wszyscy Ci, którzy ulicą Bełchatowską dojeżdżali do domów, pracy etc. muszą jeździć objazdami. Objazd to ulica Jawornicka, rondo Skubiszewskiego, a następnie ogromne korki rano na lewoskręcie w Wieruszowską z kierunku miasta. Dzisiaj o godzinie 7:20 korek sięgał aż do Ścinawskiej (odcinek ok. 400m) blokując tym samym jeden pas ruchu na ulicy Grunwaldzkiej. 

Stojąc w ciągłych korkach spalamy paliwo, tracimy czas, nie wspominając o nerwach. A sprawcą tego wszystkiego jest firma, która wygrała przetarg na roboty związane z wymianą (budową cieplika), ale ani, prawdopodobnie, nie ma sprzętu i ludzi, aby prace wykonać w zakładanym do sierpnia 2020 roku terminie. Od fachowców z innych firm dowiedzieliśmy się, że prace związane z wymianą, czy budowa cieplika na odcinku około 1 km powinny trwać około 4-5 miesięcy, a nie jak na Junikowie prawie rok.

Zwracamy się do Wydziałów Miejskich z interwencjami, ale nie dostaliśmy odpowiedzi dlaczego firma, która powinna skończyć pracę w sierpniu 2020 w dalszym ciągu nie kończy zadania. Może opłaty związane z zajęciem pasa drogowego (a właściwie nie pasa tylko ulicy od 10 miesięcy) będą na tyle wysokie, aby mieszkańcom Junikowa zrekompensować ich straty. Może mieszkańcy powinni zwrócić się o Miasta o zwolnienie z niektórych opłat, bo nie ze swojej winy ponoszą straty od 10 miesięcy. 

Monitorujących i zgłaszających nam swoje uwagi na ten temat  mieszkańców informujemy, że zwracamy się do z-cy Prezydenta  Pana  Mariusza  Wiśniewskiego z prośbą aby zaistniałą sytuację wyjaśnił w podległych mu wydziałach. Dlaczego do Pana Prezydenta? Ano dlatego,  że Miejski Inżynier Ruchu np. od 25 listopada kiedy to zwróciliśmy się do niego z prośbą o wyjaśnienie przeciągających się w nieskończoność remontów i utrudnień na ul.Bełchatowskiej nawet nie raczył odpowiedzieć  czegokolwiek. Gdyby nas choć trochę szanował mógłby np. napisać że odpowie później. Ale gdzie tam. Ma nas czyli mieszkańców Junikowa gdzieś. W dalszym ciągu prosimy miszkańców o bieżące informacje z „budowy”

Zarząd Osiedla Junikowo
Dodaj do zakładek permalink.

One Response to Ulica Bełchatowska nieprzejezdna od prawie roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*